• Strona główna

Wiśnia

WIŚNIA


  • W ofercie: deski podłogowe
  • Zastosowanie: meblarstwo, intarsja, przy produkcji elementów instrumentów muzycznych oraz podłóg.

 

 

Podłogi z wiśni

 

Podłogi wiśniowe Wiśnia należy do drewna, które inspiruje śmiałe rozwiązania podłogowe. Atrakcyjny czerwono-brązowy kolor wiśni stymuluje doznania estetyczne. To jeden z tych rodzajów drewna, które wybiera się by stworzyć wrażenie miękkości. Jednocześnie spełnia ono wysokie wymagania stawiane

Wiśnia, podłogi wiśniowe 

Drewno Wiśni

Drewno wiśni jest barwy czerwonobrązowej lub żółtawej czerwieni, w zależności od miejsca pochodzenia, o matowej powierzchni, lekko połyskującej z drobnymi porami. Wiśnia charakteryzuje się delikatnym rysunkiem słojów w postaci powyginanych, drobnych linii oraz cętek w kolorze ciemnej czerwieni.

Pod względem technicznym drewno twarde. Drewno obu gatunków jest średnio ciężkie, dość trwałe, trudno łupliwe. Kurczliwość duża. Niezbyt skłonne do pęknięć desorpcyjnych i paczenia się. Wymiary wysuszonego drewna nie ulegają poważniejszym zmianom przy zmianach wilgotności i temperatury otaczającego powietrza (drewno słabo „pracuje). Dobrze się poleruje i bejcuje, stąd chętnie wykorzystywane jest do produkcji wysokogatunkowych mebli, boazerii oraz parkietów. Łączone z innymi gatunkami drewna poprzez swoją stonowaną kolorystykę stanowi element dekoracyjny.

Aromatyczne drewno używane jest chętnie do wyrobów artystycznych.

 

Właściwości:

  • średnio ciężkie,
  • trwałe,
  • trudno łupliwe,
  • duża kurczliwość
  • niezbyt skłonne do pęknięć desorpcyjnych i paczenia się 
  • bardzo dobrze poleruje się, polituruje i barwi

 

 

Drzewo Wiśni

 

Wiśnia (Cerasus Miller) - rodzaj roślin należący do rodziny różowatych. Występuje w około 60 gatunkach w strefie umiarkowanej półkuli północnej, głównie we wschodniej Azji.

Kwitnie na biało lub czerwono. Drewno z wiśni było używane do wyrobu kół zębatych do młynów a z owoców wyrabiano kompoty, przetwory i wino. Ponadto wiśnia jako drzewo kojarzona jest z wiosennym, wewnętrznym przebudzeniem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Drew-Natura - elewacje drewniane, montaż podłóg, parkieciarstwo, podłogi drewniane, sprzedaż drewna krajowego, tarasy drewniane, układanie podłóg, usługi parkieciarskie - Katowice